صفحه اینستاگرام ما
تماس تلفنی
ارتباط در واتساپ

تا چه زمانی هوش کودک قابل افزایش است؟

 تا به حال این سوال‌ها برایتان پیش آمده که هوش انسان تا چه سنی رشد می‌کند؟ یا افزایش هوش کودک تا چه سنی است؟ آیا هوش قابل افزایش است؟ و یا بهترین سن رشد هوش چه زمانی است؟

تحقیقات نشان داده که بهترین سن رشد هوش برای سرمایه‌گذاری روی هوش کودک تا ۷ سالگی او است؛ زیرا بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات، ۵۰ درصد هوش تا ۴ سالگی رشد می‌کند، ۳۰ درصد دیگر تا ۸ سالگی و ۲۰ درصد باقی‌مانده نیز تا ۱۷ سالگی کامل می‌شود و بعد از آن، رشد هوش سرعت نامحسوسی دارد و فقط تجربه‌های افراد زیاد می‌شود.

از اهمیت این نکات غافل نشوید که عوامل موثر بر رشد مغز بسیار مهم هستند و علاوه بر ژنتیک، محیط خانوادگی، نوع تربیت و میزان وقت‌گذاری خانواده در سنین پایین در افزایش هوش تاثیر‌گذار است. حتما در ۲ سال اول که دوران طلایی نام دارد، به روند رشد و تکامل کودک خود کمک کنید.

کارهایی از جمله نگاه کردن به چشمان کودک، صحبت کردن با او، تحریک کردن کنجکاوی‌اش، جشن گرفتن موفقیت کودکتان برای انجام کارها برای بار اول و … را فراموش نکنید. در سه سال اول زندگی وزن مغز کودک ۳ برابر می‌شود و حدود ۱۰۰۰ تریلیون اتصال عصبی ایجاد می‌‌شود.

در سن پنج سالگی، مغز به اندازه مغز بزرگسال بسیار نزدیک می‌شود. بهتر است بدانید که کودکانی که بعد از تولد دچار سوء تغذیه شده‌اند، از کالری و پروتئین کافی برخوردار نخواهند شد؛ در نتیجه از نظر فیزیکی یا ذهنی به خوبی رشد نمی‌کنند

برای سفارش کتاب های تقویت هوش کودک در هر سن، روی تصویر زیر کلیک کنید

اطلاعات تماس
تهران میرداماد خیابان مددکاران انتشارات ستایش هستی ؛ تهران، انقلاب؛ ایلام، بلوار امام علی
09375807965
آموزشگاه هوش رستا
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آموزشگاه هوش رستا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح